×
 • Lajme
 • Lajme

  Rama: Eksportet u rritën mbi 200% vitin e kaluar

  Insajderi
  23 February 2016 - 15:02
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se tregtia në mes të vendeve të Ballkanit Perëndimor është rritur dukshëm në dy vitet e fundit.

  Rrjedhimisht, sipas tij, janë rritur dukshëm edhe eksportet e Shqipërisë.

  “Eksportet e Shqipërisë në rajon janë rritur me 216% në nëntë muajt e parë të 2015. Raporti ekonomik i Bankës Botërore për Shqipërinë, në tetor të vitit 2015 vlerësoi se ekonomia shqiptare vazhdon të rritet, mbështetur kryesisht nga investimet private dhe eksportet neto”, ka shkruar Rama në llogarinë e tij në Facebook.

  Komentet  e Ramës vijnë një ditë pas mbajtjes së samitit të Bankës Evropiane për Investime në Ballkanin Perëndimor në Londër./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark