×
 • Lajme
 • Lajme

  Refugjatët gjuhen me gurë për pak bukë në Greqi

  Insajderi
  08 March 2016 - 21:07
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Refugjatët në Greqi janë në krizë të thellë për ushqim. Mediat e atjeshme raportojnë për një përleshen me sende të forta për të marrë ushqim. Dhuna është e pranishme në vijimësi.

  gur3

  Në fotot e publikuara nga mediat britanike tregohet një emigrant i larë me gjak pas zënkë me një tjetër për ushqimin, transmeton OraNews.

  gure1

  Në kufirin midis Greqisë dhe Maqedonisë jetojnë rreth 14 mijë emigrantë, ndërsa kampi ka kapacitet vetëm për 1300 të tillë. Maqedonia ka mbyllur kufirin e saj, duke bllokuar kalimin.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark