×
 • Lajme
 • Lajme

  Rinia Demokratike hapi ekspozitë për rrugën e Kosovës drejt pavarësisë

  Insajderi
  25 February 2016 - 12:34
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Të rinjtë e Partisë Demokratike të Kosovës kanë kanë hapur një ekzpozitë në sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë, ku kanë shfaqur fotografi që janë shkrepur para, përgjatë dhe pas luftës së vitit 1999 e deri tek shpallja e pavarësisë së vendit.

  Në fotografitë e ekzpozuara përfshihen momente kyçe të historisë së re të Kosovës, përfshirë fotografi nga konferenca e Rambujesë, hyrja e ushtarëve të NATO-s në Kosovë, foto të ish-presidentit Bill Clinton me fëmijë kosovarë e të tjera.

  Po ashtu, në shesh është hapur libri për falënderimin ndaj ShBA-ve.

  Në këtë ngjarje mori pjesë edhe Agim Rexhepi, kryetar i shoqatës Miqt e Amerikës, i cili tha se me një organizim të tillë po bëhet edhe falënderim ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe të gjithë aleatëve të tjerë./Insajderi.com

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark