×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Rreth 500 kg makarona gjenden të hedhura në një park

  Insajderi
  05 May 2023 - 15:31

  Rreth 500 kg makarona janë gjetur të hedhura pranë Parkut të Veteranëve në Old Bridge të New Jersey në SHBA.

  Makaronat u hodhën nga persona të panjohur. Banorja e asaj zone, Nina Jochnovich postoi imazhe të makaronave në Facebook, të cilat ajo tha se ishin qindra kilogramë spageti.

  Përdoruesit filluan të bëjnë shaka ose të hamendësojnë për historinë e origjinës e makaronave.

  Menjëherë pas postimit të Jochnovich, ekipet e bashkisë lokale nxituan në vendngjarje për të pastruar vendin.

  Në një email të enjten, një zyrtar lokal tha se pasi fotot e makaronave qarkulluan në Facebook, Departamenti i Punëve Publike vizitoi vendin dhe gjeti “15 karroca me makarona.”

  Edhe pse Jochnovich tha se makaronat ishin gatuar, zyrtari pretendoi se ishin zbutur nga shiu.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark