×
 • Lajme
 • Lajme

  RTK transmeton direkt fjalimin partiak të Hashim Thaçit

  Insajderi
  11 February 2016 - 18:54
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Televizioni publik ka vendosur që të dërgoj ekipin e raportimit direkt në Mitrovicë për të transmetuar tek audienca fjalimin e Hashim Thaçit para elektoratit të partisë që ai e drejton PDK.

  RTK ka vendosur që pikërisht në orarin e lajmeve të lidhet direkt nga Qendra e Kulturës ‘’Rexhep Mitrovica’’, aty ku Thaçi i është drejtuar me një fjalim strukturave të partisë.

  Aty Thaçi foli si kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës e jo si ministër i Punëve të Jashtme e as si zëvendëskryeministër i Qeverisë së Kosovës.

  RTK transmetoi direkt vetëm fjalimin e Hashim Thaçit dhe jo krejt ceremoninë e PDK-së e cila ka nisur në orën 18:00. RTK u lidh direkt vetëm kur Thaçi mori fjalën.

  E Thaçi u tha anëtarëve dhe simpatizantëve të partisë që ai e drejton se Kosova ka nevojë të distancohet nga dhuna për t’i realizuar ambiciet politike të opozitës. Ai ka ripërsëritur tërthorazi se nuk ka kush e ndalë procesin e zgjedhjes së Presidentit të Kosovës, duke aluduar në vetën, si kandidati më serioz për të marrë këtë post.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark