×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  RTSh: Jep dorëheqjen Gramoz Sako, kreu i Gardës së Republikës në Shqipëri

  Insajderi
  03 February 2024 - 15:48
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Komandanti i Gardës së Republikës së Shqipërisë, Gramoz Sako, ka dhënë dorëheqjen.

  Arsyeja e kësaj dorëheqje ende nuk është bërë e ditur, por mësohet se ajo i është paraqitur ministrit të Brendshëm, i cili e ka pranuar, bënë të ditur burimet për RTSh.

  Sako ishte në krye të Gardës së Republikës afro 11 vite. Pak kohë më parë ndaj Sakos është ushtruar vettingu ku rezultoi i pastër në tri shtyllat: pasurinë, pastërtinë e figurës dhe aftësitë profesionale.

  Brenda javës së ardhshme pritet edhe propozimi për zëvendësuesin e Sakos në këtë detyrë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark