×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Seanca për Betejën e Koshares nis me himn shtetëror e kombëtar, të ftuar dhe ish-komandantë

  Insajderi
  04 April 2024 - 10:53
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Ka nisur seanca solemne në nderim të Betejës së Koshares, e cila filloi me himnin shtetëror dhe atë kombëtar dhe një minutë heshtje për të rënët e kësaj beteje.

  Ish-komandantë, ish-luftëtarë e familjarë të dëshmorëve janë të ftuar në seancën solemne, në nderim të 25 vjetorit të Betejës së Koshares

  Në mesin e të ftuarve janë ish-komandanti Rrustem Berisha, Xhafer Gashari, gruaja e heroit dhe Agim Ramadani, vëllai i heroit Fehmi Lladrovcit, Ramizi e figura të tjera.

  Në këtë seancë po merr pjesë edhe presidentja e vendit, Vjosa Osmani.

  Seanca solemne në nderim të 25-vjetori të Betejës së Koshares ishte paraparë të nis në ora 10:00, por ajo ka nisur me gjysmë ore vonesë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark