×
 • Lajme
 • Lajme

  Sekretari Kerry uron Kosovën

  Insajderi
  17 February 2016 - 10:08

  Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka uruar qytetarët e Kosovës për Ditën e Pavarësisë.

  Në urimin e Sekretarit Kerry thuhet se Kosova ka bërë avancim në drejt integrimit Euro-Atlantik.

  “Ky përparim përfshin avancimin e dialogut të lehtësuar nga BE-ja me Serbinë, nënshkrimin e një marrëveshjeje për kufirin me Malin e Zi, sigurimin e një marrëveshjeje me Korporatën Sfida e Mijëvjeçarit dhe nënshkrimin e një Marrëveshjeje të Stabilizim Asociimit me Bashkimin Evropian”, ka thënë Kerry.

  “Shtetet e Bashkuara vlerësojnë miqësinë e me të gjithë popullin e Kosovës dhe ju urojnë edhe një herë në këtë ditë të veçantë”, thuhet në urimin e Sekretarit Kerry bërë në emër të Presidentit amerikan Barack Obama dhe popullit amerikan./Insajderi

   

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark