×
 • Lajme
 • Lajme

  Selimi reagon ndaj Jabllanoviqit: Ushtarët serbë erdhën si pushtues dhe u vranë si të tillë

  Insajderi
  23 May 2016 - 17:29
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka reaguar pas deklaratës së ish-liderit të Listës Serbe, Aleksandër Jabllanoviq, i cili ka thënë se “themelimi i FAK-ut është pështymje në varret e ushtarëve serbë në Kosovë”.

  Selimi në kundër reagim të asaj që tha Jabllanoviq, tha se ushtrimi i Ushtrisë së Kosovës nuk mund të jetë “pështymje” për ushtarët serbë, pasi sipas tij, pasi “ata erdhën në Kosovë si pushtues dhe u vranë si të tillë”.

  Ai e krahasoi krijimin e Ushtrisë me atë të Zajednicës, duke thënë se nëse formimi i FAK-ut qenka ofendim për serbët, atëherë edhe krijimi i Zajednicës do të thoshte shumë për 12 mijë shqiptarëve të vrarë gjatë luftës.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  24 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark