×
 • Lajme
 • Lajme

  Serbët në Veri të pajisur me armë – Ja çfarë konfiskoi policia në Zveçan

  Insajderi
  07 June 2024 - 10:51
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Policia e Kosovës në dy raste të ndara ka konfiskuar armë e municion në Zveçan.

  Siç bën të ditur policia në rastin e parë një person është shoqëruar në stacionin policor pasi i janë gjetur armë.

  Gjatë kontrollit të shtëpisë së tij janë gjetur dhe janë sekuestruar: një armë e gjatë zjarri, një pushkë gjuetie, një armë e tipit Karabinë dhe 29 fishekë.

  Ndërsa në rastin e  dytë gjatë kontrollit të shtëpisë së të një dyshuari, janë gjetur dhe janë sekuestruar një armë e tipit Karabinë dhe 199 fishekë.

  Me vendim të prokurorit të dy të dyshuarit me vendim të Prokurorit janë liruar dhe rastet shkojnë në procedurë të rregullt.

  Policia e Kosovës kohën e fundit ka sekuestruar një numër të madh të armëve në veri të Kosovës.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark