×
 • Lajme
 • Lajme

  Sheshi Nënë Tereza dekorohet me simbole shtetërore

  Insajderi
  16 February 2016 - 16:08
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Pankartat e vendosura në sheshet kryesore të Prishtinës nga ana e opozitës janë zëvendësuar me dekorime me simbole të shtetit në nderë të 17 shkurtit, Ditës së Pavarësisë.

  Dekorime në të cilat dominon ngjyra e kaltër dhe e verdhë kanë zëvendësuar pankarat që bënin thirrje për protestë, e të cilat u larguan dje nga era e fortë që përfshiu kryeqytetin në mesditë.

  Ato janë vendosur nga Qeveria e Kosovës, meqë qeverisja lokale e udhëhequr nga Lëvizja Vetëvendosje nuk ka bërë një gjë të tillë në dy vitet e fundit.

  Por, edhe pse ishin larguar për shkak të erës, përfaqësues të Vetëvendosjes ishin zotuar se do t’i rivendosnin ato.

  “Banerat janë duke u hequr nga era e madhe dhe nëse vazhdon kjo erë, nuk do t’i rivendosim. Nëse qetësohet atëherë po”, i ka thënë dje Insajderi Frasher Krasniqi, zëdhënës i Vetëvendosjes./Insajderi

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark