×
 • Sport
 • Sport

  Shkëlqeu ndaj Liverpoolit, Berat Gjimshiti shpallet më i miri në Ligën e Evropës

  Insajderi
  19 April 2024 - 19:08
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Berat Gjimshiti është shpallur lojtari më i mirë i fazës së ndeshjeve të dyta çerekfinale në Ligën e Evropës.

  Kapiteni i Kombëtare së Shqipërisë ishte ndër më meritori që Atalanta siguroi kualifikimin historik, për në gjysmëfinale të kësaj gare.

  Të enjten mbrëma, skuadra italiane u mposht në shtëpi 0:1 nga Liverpooli, por kaloi tutje falë fitores së madhe 3:0 në ndeshjen e parë të luajtur në “Anfield”.

  Pavarësisht humbjes, Gjimshiti regjistroi një paraqitje fantastike. Mes tjerash, ai rikuperoi e 13 topa, bëri gjashtë ndërhyrje dhe kishte saktësi prej 73% të pasimeve.

  Në garën për çmimin e më të miri të këtij raundi, mbrojtësi shqiptar mposhti konkurrencën e Jordan Veretout (Marseille), Gianluca Mancini (Roma) dhe Matej Kovar (Bayer Leverkusen).

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark