×
 • Lajme
 • Lajme

  Shkup, protestuesit kërkojnë të vazhdojë ndërtimi i kryqit

  Insajderi
  08 March 2016 - 13:24
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Banorët e Butelit edhe sot kanë paralajmëruar protestë para Ministrisë së Punëve Brendshme.

  Ata vazhdojnë të protestojnë për shkak se, siç thonë ata, ministria nuk i’u përgjigj thirrjes për të siguruar vendin ku do të ndërtohet kryqi dhe për të vazhduar punën e ndërtimit.

  Nga MPB nuk bëhet e ditur pse nuk e ka ruajtur tokën, dhe të paktën do të ngrejë padi penale kundër personave ku të enjten e kaluar dogjën një palmë në Butel dhe rrënuan themelet e kryqin, njofton Alsat M

  Nga sektori i informacionit në Ministrinë e Brendshme, thanë se me informacioni konkrete do të dalin gjatë ditës./Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark