×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Shpërthen zjarri jashtë aeroportit në Bruksel

  Insajderi
  13 June 2024 - 23:13
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një zjarr ka shpërthyer në një magazinë mallrash në aeroportin e Brukselit (BRU), në komunën Machelen sot. Ekuipazhet e urgjencës po i përgjigjen zjarrit dhe nuk raportohet për viktima. Po ashtu forcat e sigurisë kanë rrethuar zonën.

  Autoritetet nuk kanë sqaruar ende shkakun e shpërthimit. Asnjë vonesë e konsiderueshme e operimit të udhëtimit ajror nuk është raportuar qe nga pasditja e 13 qershorit.

  Aeroporti i Brukselit ndodhet rreth 9 km në verilindje të qendrës së qytetit të Brukselit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark