×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Shpërthim gazi në Rusi, shtatë të vdekur

  Insajderi
  16 February 2016 - 13:12
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Së paku shtatë persona kanë humbur jetën nga një shpërthim gazi në një ndërtesë pesëkatëshe në qytetin Jaroslavl, raporton Moscow Times

  Ka dyshime se më shumë njerëz kanë mbetur të ngujuar në rrënojat e objektit, kanë njoftuar mediat lokale.

  Mes personave që kanë humbur jetën janë katër gra, një mashkull dhe dy fëmijë të moshës 11 dhe 6 vjeçe, raporton Insajderi

  Deri më tash nga ndërtesa e shkatërruar janë shpëtuar katër persona, të cilët kanë arritur t’i përballojnë lëndimet e rënda dhe gjenden në spital, ndërsa në mesin e të ngujuarve mendohet që ka edhe fëmijë, ka njofuar guvernatori rajonal, Sergej Jastrebov.

  Ai ka shtuar se në rrënoja mund të gjenden edhe trupa të tjerë. Mediat lokale bëjnë të ditur se në vendin e ngjarjes janë dërguar 550 pjesëtarë të ekipit të kërkim-shpëtimit derisa 130 automjete të ambulancës janë sjellë në gjendje gatishmërie./Insajderi.com

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark