×
 • Lajme
 • Lajme

  Shpërthimi bombolës së gazit në Pogradec: 30 të lënduar, 6 rëndë

  Insajderi
  01 February 2016 - 20:14
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Afro 30 banor të fshatit Beragozhd të Pogradecit si pasojë e një shpërthimi të një bombole gazi, raportojnë mediat në Shqipëri.

  Shërthimi që sipas Top Channel ka ndodhur në një lokalin e  shtetasit Dashamir Muçka.

  Dy ambulanca dhe zjarrfiksja janë nisur me shpejtësi drejt vendit të ngjarjes, ku ndodhet edhe grupi hetimor për të zbardhur shkaqet.

  Ndërkoha gazeta “Mapo” raporton se 6 prej personave të dëmtuar janë në gjendje kritike.

  Gjashtë nga të plagosurit, që kanë marrë plagë më të rënda nga shpërthimi, mes të cilëve dihet vetëm identiteti i shtetasit Agjërim Muçka, 45 vjeç janë nisur me urgjencë drejt Tiranës për një trajtim mjekësor më të specializuar.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark