×
 • Sport
 • Euro 2024

  Shqipëria eliminohet me kokën lartë nga Kampionati Evropian

  Insajderi
  24 June 2024 - 22:55
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kombëtarja e Shqipërisë nuk ka arritur të kaloj fazën e grupeve të Kampionatit Evropian.

  Duke pasur parasysh se ishte në grup me tre superfuqi botërore të futbollit, kuqezinjët rikthen në Tiranë me kokën lartë.

  Në ndeshjen e tretë, Shqipëria pësoi humbje nga Spanja me rezultat minimal 1–0.

  Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Ferran Torres në minutën e 13-të.

  Shqipëria e mbyll Kampionatin Evropian me një pikë, pasi kishte barazuar me Kroacinë 2-2 dhe ishte mposhtur nga Italia në ndeshjen e parë me rezultat 2-1.

  Në ndeshjen tjetër të Grupit B, Kroacia mposhti Italinë me rezultat 1-0 dhe u kualifikua si e dyta.

  Spanja është lidere e grupit me nëntë pikë, Kroacia e dyta me katër pikë, Italia në vendin e tretë md tri pilë dhe Shqipëria e fundit me një pikë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark