×
 • Lajme
 • Lajme / Shqipëri/Rajon

  Shqipëria ‘përvëlohet’ nga i nxehti, temperaturat arrijnë 40 gradë Celsius

  Insajderi
  22 June 2024 - 15:12
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Në Shqipëri po mban mot përvëlues.

  Kjo sipas MeteoAlb, ku thuhet se temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 40 gradë Celsius.

  Temperaturat minimale do të lëvizin deri në 13 gradë Celsius.

  “Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të lehtë në vlerat e mëngjesit, por mesdita sjell rënie më 2 -3 gradë duke luhatur vlerat ditore nga 13 gradë Celsius vlera më e ulët deri në 40 gradë Celsius vlera më e lartë në rang territori. Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det duke arritur shpejtësinë maksimale deri në 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor; për pasojë në brigjet detare do të krijohet dallgëzim 1– 2 ballë”.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  24 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark