×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  “Sikur do pijaneca”, “Magari”, Shefi i financave në Telekomin e Kosovës eskalon kundër Haradinajt

  Insajderi
  14 September 2023 - 21:20

  Shefi i financave në Telekomin e Kosovës, Feim Kelmendi ka eskaluar me ofendime ndaj Kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pasi ky i fundit kërkoi rrëzim të Qeverisë Kurti.

  Kjo nxiti reagimin e ashpër të Kelemendit, duke shkuar edhe në fyerje, ai e ka quajtur pijanecë dhe e ka krahasuar me ‘magarin’ Haradinajn.

  Paguhet me taksa tona si deputet e ditën ma te rëndësishme n’vend se te paktën deklarativisht me tregu mbeshtetje per Kryeministrin përballe Serbise mundohet me dobësu pozitën e tij. Ju paska skuq ftyra tuj pi raki sikur do pijaneca qe rrishin ktynehere gjithë ditën tuj pi para shitoreve”, shkroi ai në “Facebook”.

  Kelmendi njihet tashmë për gjuhën e tij vulgare. Ai është mbështetësi i flaktë i Lëvizjes Vetëvendosje, 

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark