×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Siri: Lejohet ndihma humanitare në territoret e rrethuara

  Insajderi
  17 February 2016 - 09:28

  Kombet e Bashkuara kanë thënë se qeveria e Sirisë është pajtuar për të lejuar qasje për ndihma humanitare në 7 zona të rrethuara në këtë vend.

  “Agjencitë humantare dhe partnerët po përgatisin konvoje për këto hapësira, për tu nisur sa më shpejt që është e mundshme gjatë ditëve të ardhshme”, tha mbrëmë vonë, Vanessa Huguenin, nga Zyra e Kombeve të Bashkuara për Koordinimin e Çështjeve Humanitare.

  Damasku ka dhënë leje për konvojet humanitare, pasi i dërguari special i OKB-së për Sirinë, Staffan de Mistura, e vizitoi këtë vend para dy ditësh./evropaelirë

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Botë
  27 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark