×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  “Situatë e rrezikshme”, Borrell deklarohet pas takimit me Kurtin

  Insajderi
  31 May 2023 - 14:22

  Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, është deklaruar pas takimit që ka mbajtur me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, përgjatë vizitës së këtij të fundit në Bratisllavë të Sllovakisë.

  Borrell, nëpërmjet një postimi në ‘Twitter’, ka thënë se situata aktuale në veri është e rrezikshme dhe paqëndrueshme, shkruan Gazeta Insajderi.

  “Takova kryeministrin Albin Kurti në Bratisllavë për të diskutuar tensionet në veri të Kosovës. Situata aktuale është e rrezikshme dhe e paqëndrueshme”, ka deklaruar ai.

  Ai ka thënë se në takim me Kurtin është shprehur nevoja për de-përashkëllzim urgjent dhe rikthim të punës në zbatimin e Marrëveshjes Bazë, të arritur në Ohër. /Insajderi.org/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark