×
 • Sport
 • Euro 2024

  ”Skenderbeu” në tribunë – Mbushet me ngjyra Kuq e Zi stadiumi në Dortmund

  Insajderi
  15 June 2024 - 19:59
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Teksa jemi vetëm pak orë larg ndeshjes së madhe mes Shqipërisë dhe Italisë, e cila do të luhet në Dortmund, në stadiumin “Signal Iduna Park”, lojtarët e të dyja kombëtareve kanë mbërritur në stadium.

  Po ashtu tribunat kanë filluar të mbushen me tifozë, ndërsa deri më tani është i pushtuar vetëm nga tifiozët shqiptarët.

  Në shkallët e stadiumit është evidentuar një tifoz tepër i veçantë, i cili personifikon heroi tonë kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu.

  Siç është parlajmëruar në ndeshjen e sotme pritet të jenë më shumë  se 50 mijë shqiptarë, ndërsa  rreth 10 mijë do të jetë italianë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark