×
 • Biznes
 • Biznes / Biznes

  Starbucks shtrinë rrjetin edhe në Itali

  Insajderi
  29 February 2016 - 10:54
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Starbucks është duke marrë hapin e madh të hapjes së dyqanit të parë në Itali.  Kompania amerikane e kafes ka premtuar se do të hyjë në tregun e vendlindjes së espressos “me modesti dhe respekt”.

  Dyqani i parë i Starbucks do të hapet në Milan vitin e ardhshëm, në partneritet me kompaninë Percassi, raporton BBC.

  Presidenti i kësaj kompanie ka thënë se e di që do të përballet me sfidë të vecant për hapjen e dyqanit të parë të Starbucks në Itali./Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Biznes
  11 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark