×
 • Sport
 • Sport

  Suhareka blen një lojëtar të ri

  Insajderi
  08 June 2024 - 16:25
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Klubi i futbollit, Suhareka ka njoftuar se ka arritur shërbimet e mbrojtësit të majtë nga Mali i Zi, Nikola Stijepoviq.

  Këtë e ka bërë të ditur Suhareka me anë të një postimi në rrjetin social Facebook.

  “Ju njoftojmë që kemi arritur marrëveshje me mbrojtësin e majtë nga Mali i Zi i cili bashkohet me ne për aventurën e re në futbollin Kosovar”, thuhet në njoftim.

  Stijepoviq, së fundmi ishte pjesë e skuadrës Voska Sport e gjithashtu pjesë e futbollit Malazez në Sutjeska Niksic, Rudar Pljevlja karrierën e tij e zhvilloi edhe te Kastrioti i Shqipërisë dhe Torpedo Kuatisi në Gjeorgji.

  “Me nënshkrimin e Stijepovic drejtori sportiv Granit Dervisholli u shpreh i lumtur që ka arritur marrëveshjen me një futbollist me përvojë e shumë cilësor që pritet të përmbush objektivat tona të klubit”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark