×
 • Sport
 • Euro 2024

  Sylvinho pritet të bëj tri ndryshime në formacion ndaj Spanjës

  Insajderi
  22 June 2024 - 14:12
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ndeshja me Spanjën konsiderohet një “finale” e madhe për Shqipërinë.

  “Kuqezinjtë” mbrëmjen e së hënës do të luajnë sfidën më të rëndësishme në Euro 2024, takim ky që vendos edhe fatet e Kombëtares në këtë turne.

  Sfida do të luhet në orën 21:00 ditën e hënë në stadiumin “Merkur Spiel-Arena” në Dusseldorf.

  Sylvinho dhe “djemtë” e tij do të kërkojnë fitoren ndaj iberikëve, me këto të fundit që kanë siguruar kualifikimin për në fazën tjetër si të parët e grupit B.

  Tashmë me 1 pikë në grup, Shqipëria ka shansin e fundit për të kërkuar fitoren, e cila do t’i kualifikonte për në “Play”-Off”.

  Braziliani prej ditësh vazhdon përgatitjet për këtë superndeshje.

  Ndaj “Furisë së Kuqe” timonieri i kuqezinjve pritet të bëjë 3 ndryshime në formacion, teksa pritet të hedhë në fushën e lojës gjithë “arsenalin” kuqezi.

  Kështu duke para paraqitjen e lojtarëve në sfidën me Italinë dhe Kroacinë, Sylvinho pritet të ulë në stol 3 lojtarë.

  Kështu Hysaj mund ta nisë nga stoli dhe vendin e tij pritet ta marrë Ivan Balliu. Ndërkohë në repartin e sulmit priten dy ndryshimet e tjera.

  Arbër Hoxha duket se më në fund mund ta nisë si titullarë, teksa pritet të marrë vendin e Jasir Asanit, ndërsa në majën e sulmit do të rikthehet në formacion Armando Broja, me Rey Manaj që duhet ta nisë nga stoli.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark