×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Ted Cruz fiton kundër Donald Trump në lowa

  Insajderi
  02 February 2016 - 13:26
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Senatori i Teksasit, Ted Cruz, ka fituar votat e grupeve parlamentare të partisë republikane, duke e mposhtur kështu kandidatin tjetër Donal Trump.

  Këto kanë qenë votat e para për t’i zgjedhur kandidatët për president në SHBA, raporton BBC.

  “Sonte është një fitore e konservatorëve të guximshëm”, ka thënë Cruz.

  Ai ka fituar 28% të votave të Republikanëve, duke e mposhtur rivalin e tij Donald Trump dhe  Marco Rubio, shkruan Insajderi.

  Ndërkaq votat për kandidatin e Demokratëve janë duke u numëruar akoma, derisa kampi i Hillary Clinton thonë që kanë fituar ata./Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark