×
 • Biznes
 • Biznes

  Telefoni juaj mund të vlejë më shumë se sa mendoni – kontrolloni nëse është në këtë listë

  Insajderi
  23 January 2024 - 19:11
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Pixel pati rezultatet më të këqija. Sipas SellCell, grupi Google Pixel 8 humbi mesatarisht 62.2 për qind të vlerës së tij.

  Nëse keni blerë një pajisje të re iPhone ose Galaxy në muajt e fundit, ka një lajm të mirë. Statistikat më të fundit nga ekipi i rishitjes në SellCell kanë zbuluar se sa pajisje kanë rënë në vlerë që kur janë prezantuar dhe sipas të dhënave të tyre, pajisjet e fundit Apple dhe Samsung po performojnë mjaft mirë.

  Në vend të parë është iPhone 15 Pro Max 256GB, i cili ka humbur vetëm 18.2 për qind të vlerës së tij që nga dalja në treg vitin e kaluar, që është një rezultat shumë më i mirë se iPhone 14, i cili mbërriti në dyqane në vitin 2022, raporton mirror.

  Pajisjet e Apple janë të njohura për ruajtjen e vlerës së tyre shumë më mirë se Android, por të dhënat e reja tregojnë se Samsung po qëndron mjaft mirë gjithashtu. Sipas SellCell, Samsung Galaxy S23 është në top 15 telefonat që ruajnë vlerën më të mirë për vitin 2023 dhe përveç kësaj, vlera e tij bie më pak se Androidët e tjerë.

  Pixel pati rezultatet më të këqija. Sipas SellCell, grupi Google Pixel 8 humbi mesatarisht 62.2 për qind të vlerës së tij.

  Më poshtë është një listë e plotë e telefonave inteligjentë që kanë humbur vlerën më të vogël, e cila mund të jetë një informacion mjaft i dobishëm nëse dëshironi të ndërroni telefonin tuaj me një pajisje tjetër ose të blini një të re:

  1. iPhone 15 Pro Max – 256GB – 18.2% pas tre muajsh

  2. iPhone 15 – 256GB – 22% pas tre muajsh

  3. iPhone 15 Plus – 256GB – 24.7% pas tre muajsh

  4. iPhone 15 – 128GB – 24.8% pas tre muajsh

  5. iPhone 15 Pro – 256GB – 24.9% pas tre muajsh

  6. iPhone 15 Pro Max – 512GB – 26.3% pas tre muajsh

  7. iPhone 15 Pro – 128GB – 27.1% pas tre muajsh

  8. iPhone 15 Plus – 128GB – 27.5% pas tre muajsh

  9. iPhone 15 – 512GB – 31.7% pas tre muajsh

  10. iPhone 15 Pro Max – 1TB – 32.4% pas tre muajsh

  11. iPhone 15 Pro – 512GB – 32.6% pas tre muajsh

  12. iPhone 15 Plus – 512 GB – 33.1% pas tre muajsh

  13. Galaxy S23 Plus – 256GB – 35.3% pas tre muajsh

  14. iPhone 15 Pro – 1TB – 37.3% pas tre muajsh

  15. Galaxy S23 Plus – 512GB – 38.3% pas tre muajsh

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark