×
 • Lajme
 • Lajme

  Temperaturat sot arrijnë deri në kaq gradë Celsius

  Insajderi
  22 June 2024 - 08:00
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

  Kjo sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

  Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 17 deri në 20 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31 deri 36 gradë Celsius.

  Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi  prej 1 deri 3m/s.

  “Të shtunën parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31 deri 36 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-3m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  24 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark