×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Tërmet i fuqishëm në Greqi

  Insajderi
  13 June 2024 - 09:09
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në orët e para të mëngjesit në ishullin turistik të Rodosit në Greqi.

  Lëkundja me magnitudë 4.9 ballë Rihter nuk shkaktoi dëme, teksa shumë qytetarë në panik e kaluan mbrëmjen përjashta.

  Tërmet më të vegjël janë regjistruar natën që lamë pas dhe në zonën e Akaisë dhe Aitoloakarnanisë.

  Mediat greke raportojnë se tërmeti në Akai ka qenë me magnitudë 3.8 ballë i shkallës Rihter, katër kilometra në perëndim të Nafpaktos, pranë Antirrios.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark