×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Tërmeti godet Iranin, raportohen viktima dhe qindra të lënduar

  Insajderi
  18 June 2024 - 18:22
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një tërmet me magnitudë 5 të shkallës Rihter ka goditur Iranin.

  Sipas mediave të huaja të paktën 4 persona kanë humbur jetën dhe mbi 120 të tjerë janë plagosur.

  Kujtojmë se në 2023, një tërmet me magnitudë 5.9 vrau tre persona dhe plagosi më shumë se 800 në një rajon malor të Iranit veriperëndimor pranë kufirit me Turqinë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark