×
 • Lajme
 • Lajme

  Thaçi: Festimet e pavarësisë nisin me fitoren e Majlindës

  Insajderi
  06 February 2016 - 21:38
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, i ka kushtuar një postim në Facebook fitores së Majlinda Kelmendit në grand slamin të Parisit.

  Ai ka thënë se me fitimin e medaljes së artë të Majlinda Kelmendit, nisin edhe festimet për 8-vjetorin e pavarësisë.

  “S’ka më mirë se festimet e 8-vjetorit të pavarësisë t’i nisim me fitoren e Majlindës. Ishte e pakonkurrencë në Xhudo Grand Slam të Parisit dhe na bëri krenarë të gjithëve. HTH,” ka shkruar Thaçi.

  Sot në mbrëmje, Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në turneun që po zhvillohet në Bercy të Parisit.  Ky grand slam është i vlefshëm për kampionatin botëror të xhudos./Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark