×
 • Lajme
 • Lajme

  Thaçi kërkon formimin e komisionit hetimor për peticionin e opozitës

  Insajderi
  17 February 2016 - 16:39
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi sapo ka kërkuar në konferencën për media siç ka thënë ai themelimin e një komisionit hetimor për peticionin e opozitës kundër marrëveshjes për themelimin e Asociacionit të komunave serbe në Kosovë.

  “Ky proces i këtij peticioni në të cilin thuhet se janë mbledhur 200 mijë nënshkrime do të bëhet transparent dhe do të kërkojmë themelimin e një komisioni hetimor për këtë peticion”, ka thënë Thaçi.

  Thaçi ka akuzuar liderët e opozitës posaçërisht Ramush Haradinaj për përdorim të kauzës së demarkacionit për qëllimin e ardhjes në pushtet.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark