×
 • Lajme
 • Lajme

  Thaçi kujton Shaban Polluzhen

  Insajderi
  21 February 2016 - 12:14
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Në ditën e 71 vjetorit të rënies së heroit Shaban Polluzha, zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë sot homazhe tek varri i tij.

  Thaçi në një postim në Facebook kujton se kryengritja e Shaban Polluzhës është kundërvënia parë e armatosur ndaj diktaturës komuniste, raporton Insajderi.com

  ‘’Shaban Polluzha me bashkëluftëtarët e tij u ngrit kundër qëndrimeve të regjimit komunist jugosllav, që shkeli premtimet dhe të drejtat e popullit shqiptar të Kosovës duke vënë në zbatim administrimin ushtarak, përmes të cilit synohej shkatërrimi dhe likuidimi i forcave patriotike të Kosovës’’, shkruan Thaçi në Facebook./Insajderi.com

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark