20:04 - 10 Mars 2022

Qindara qytetarë të Shqipërisë kanë stëembushur sheshet e Tiranës për të protestuar rritjen e çmimit të naftës por edhe produkteve të shportës, shkruan Insajderi.

Protesta filloi para fillimisht para Kryeministrisë ku shumë aktivistë dhe qytetarë të thjeshtë i kërkuan qeverisë që të dëgjojë zërin e tyre dhe të ndërhyjë për të ndalur çmimet abuzuese që po rëndojnë xhepat e të gjithë shqiptarëve.

Pas kësaj protesta është  zhvendosur nga kryeministria në zonën e Bllokut në Tiranë. ku raportohet se protestuesit kanë bllokuar urën për kalimin e makinave./Insajderi/

Video edited on Kapwing