×
 • Lajme
 • Insajderi Video
 • Insajderi

  Tirana në protestë kundër çmimit të naftës dhe produkteve të shportës

  Insajderi
  10 March 2022 - 20:04
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Qindara qytetarë të Shqipërisë kanë stëembushur sheshet e Tiranës për të protestuar rritjen e çmimit të naftës por edhe produkteve të shportës, shkruan Insajderi.

  Protesta filloi para fillimisht para Kryeministrisë ku shumë aktivistë dhe qytetarë të thjeshtë i kërkuan qeverisë që të dëgjojë zërin e tyre dhe të ndërhyjë për të ndalur çmimet abuzuese që po rëndojnë xhepat e të gjithë shqiptarëve.

  Pas kësaj protesta është  zhvendosur nga kryeministria në zonën e Bllokut në Tiranë. ku raportohet se protestuesit kanë bllokuar urën për kalimin e makinave./Insajderi/

  Video edited on Kapwing

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark