Trepça eleminohet nga garat evropiane

22 October 2023 - 18:40
    Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

Trepça e Mitrovicës është eliminuar nga garat evropiane.

Vogoshça ka shënuar fitore me rezultat 31:30 ndaj fituesit të Kupës së Kosovës, Trepçës. në ndeshjen e kthimit të rrethit të dytë të Kupës Evropiane në hendboll.

Trepçës i kushtojnë gabimet si në fund të pjesës së parë si në fund të pjesës së dytë, paksa edhe e pafat në këtë duel.,

Vogoshça – Trepça 31:30

Vogoshça: Mutapçiç. Barakoviç 5, Ombasha 4, Gjapo 4, Memiq 4, Buriq 4, Zulfiq 4, Jelaçiq 2, Cabaavdiq 1, Shestan 1, Omanoviq, 2 Kadriç, Grujiq, Tahiroviq dhe Cordalija,
    Trepça B. Terziqi, E. Terziqi 11, De Carvalho 7, Shabani 4, Ramadani 4, Mehmeti 2, Maxhera 1, Mujka, Salihu 1, Trajkovski, Therka, Smaka dhe Esati.

Ndeshja e parë që u luajt të premten, ka përfunduar baras 27:27.

Vogoshçka kualifikohet në rrethin e tretë.

Të ndeshje me marrëveshje të klubeve u luajtën në Vogoshça.

Pjesa e parë me rivalitet deri në minutën e 20-të, kur vendasit shkëputen në epërsi me 5 gola (18:13).