×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Turistët mbysin delfinin duke bërë “selfie”

  Insajderi
  18 February 2016 - 23:07

  Një delfin ka ngordhur pasi pushuesit e nxorën atë nga deti për të bërë foto me të. Një masë e madhe njerëzish u mblodhën pasi njëri prej pushuesve e nxori delfinin nga deti në resortin “Santa Teresita”, në Argjentinë.

  Por siç duket delfini vdiq deri sa njerëzit bënin foto me të. Ai ishte shëtitur nëpër duart e njerëzve edhe pas vdekjes së tij derisa në fund e lanë delfinin në rërë.

  Delfin ishte nga La Plata(qytet në Argjentinë) dhe ky lloj i delfinëve gjendet në brigjet e Argjentinës, Uruguait dhe Brazilit. Po ashtu është konsideruar si një specie “në zhdukje”, për shkak se ka vetëm rreth 30.000 mbetur në botë.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Botë
  27 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark