×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Turqi: 12 terrorist të PKK-së të vrarë

  Insajderi
  21 February 2016 - 15:55
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Forcat e Armatosura të Turqisë kanë njoftuar se si rezultat i një operacioni ndaj PKK-së kanë mbetur të vrarë dymbëdhjetë pjesëtarë të PKK-së, raportojnë mediat turke

  Tensionet në Turqi po vazhdojnë, derisa ushtria turke po vazhdon operacionet duke bombarduar caqet e Partisë Punëtore të Kurdistanit, të cilët po kërkojnë autonomi nga shteti turk tash e tre dekada, raporton Insajderi

  Tensionet kanë filluar të rriten në zonat e banuara me kurd, menjëherë pas sulmeve me bombë në kryeqytetin turk, Ankara, i cili ka ndodhur të mërkurën mbrëma dhe ka lënë të vdekur 28 persona./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark