×
 • Sport
 • Sport

  U dënua me burg, Dani Alves merr një goditje edhe nga Barcelona

  Insajderi
  27 February 2024 - 19:12
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Dani Alves doli para gjykatës në Barcelonë para disa ditëve dhe u dënua me katër vite e gjysmë burg për përdhunimin e një vajze 23-vjeçare në një prej klubeve të natës në qytetin e Barcelonës.

  Ish-futbollisti brazilian, duket se pas këtij vendimi ka humbur respektin e shumë njerëzve teksa klubi i Barcelonës e ka larguar nga lista e futbollistëve që mbajnë statusin e legjendës.

  Dani Alves, krijoi një histori shumë të bukur me katalanasit duke qenë një nga futbollistët kryesorë të epokës së Barçës (luajti në 408 ndeshje me spanjollët).

  Ai kontribuoi në fitimin e shumë trofeve ku veçohen tre titujt në Ligën e Kampionëve.

  Por, historia përfundon në mënyrë të shëmtuar teksa edhe në Brazil, në vendlindjen e tij Bahia, kërkohet nga banorët e zonës që të hiqet statuja e Dani Alves nga Juazeiro.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark