22:28 - 21 Shkurt 2022

Zyrtarët ushtarakë rusë thonë se pesë ukrainas janë vrarë duke u përpjekur të kalonin kufirin e Rusisë.

Moska zyrtyare thotë se trupat ruse kanë penguar ukrainasit që të kalonin kufirin.

Sipas mediave ruse, ngjarja ka ndodhur rreth orës 06:00 të mëngjesit, me orën e Moskës, në rajonin e Rostovit pranë kufirit ruso-ukrainas.

Mësohet se njësia e ushtrisë ruse shkatërroi dy automjete të ushtrisë ukrainase që dyshohet se kaluan kufirin duke përdorur zjarr.

Incineratorët, Logu: Rasti i Tiranës flagrant, nëse shtrihen hetimet zyrtarë të tjerë do përfundojnë në burg

Ndërkohë nga ana tjetër ushtria ukrainase i ka quajtur “të rreme” pretendimet ruse për një përpjekje që ukrainasit kanë tentuar që të kalojnë kufirin.

Ukraina theksoi se informacioni i Rusisë është i pasaktë pasi nuk ka forca ukrainase në rajonin e Rostovit, ku sipas Moskës ku dhe ka ndodhur vrasja.

Tags: , ,