×
 • Biznes
 • Biznes / Biznes

  Ujë Rugove prodhon 1 milion shishe për të rritur ndërgjegjësimin kundër kancerit të gjirit

  Insajderi
  02 October 2023 - 16:13

  Ujë Rugove i është bashkuar fushatës ndërkombëtare të ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit duke prodhuar 1 milion shishe me etiketa speciale që do të shiten në mbarë Kosovën gjatë muajit tetor.

  Etiketat kanë një fjongo rozë, simbolin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit dhe sloganin “Zbulimi i hershëm i kancerit të gjirit – mbijetesë”.

  Ujë Rugove po inkurajon të gjithë qytetarët e Kosovës që të përfitojnë nga kjo mundësi për të mësuar më shumë për kancerin e gjirit dhe rëndësinë e zbulimit të hershëm.

  Kanceri i gjirit është kanceri më i zakonshëm tek femrat, por mund të prekë edhe meshkujt. Rreziku i kancerit të gjirit rritet me moshën, ndaj është e rëndësishme që të gjithë të jenë të vetëdijshëm për shenjat dhe simptomat e kësaj sëmundjeje.

  Ujë Rugove është e përkushtuar për ngritjen e vetëdijes për kancerin e gjirit dhe mbështetjen e luftës kundër kësaj sëmundjeje. Kompania është krenare që i bashkohet fushatës ndërkombëtare të ndërgjegjësimit për këtë sëmundje dhe prodhon këto shishe speciale për t’i kujtuar të gjithëve rëndësinë e zbulimit të hershëm.

  Zbulimi i hershëm është MBIJETESË – UJË RUGOVE, E PIFSHI PËR SHNET’.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Biznes
  27 November 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark