×
 • Biznes
 • Biznes / Biznes

  Ujësjellësi Rajonal Gjakovë digjitalizon sistemin e faturimit mobil

  Insajderi
  08 February 2024 - 14:07

  Në vazhdën e përmirësimeve të operacioneve dhe shërbimit ndaj konsumatorëve Kompania e Ujësjellësit Rajonal të Gjakovës (KRU “Gjakova”) ka implementuar teknologjinë e fundit për faturimin mobil. E gjithë kjo u mundësua me softuerët e zhvilluar nga PBC – e njohur tashmë për përkushtim dhe sjelljen e inovacione të shumta në tregun e Kosovës dhe përtej.


  Ky hap shënon një avancim të rëndësishëm në angazhimin e kompanisë për të ofruar shërbime të nivelit të lartë.

  Ky tranzicion jo vetëm që thjeshton procesin e faturimit, por edhe siguron dërgimin në kohë reale të faturave, duke eliminuar vonesat dhe duke rritur saktësinë. Me teknologjinë e PBC, KRU “Gjakova” tani mund të kryejë faturimin në terren pa probleme dhe me efikasitet të lartë. Përtej kësaj, ju ofron konsumatorëve qasje në platformën e faturimit nga ku edhe mund të shohin gjendjen, pagesat, detyrimet dhe informacione tjera, të rëndësishme nga KRU Gjakova.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Biznes
  29 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark