×
 • Sport
 • Sport

  Usyk mbetët i pamposhtur, fiton ndaj Tyson Furyt

  Insajderi
  19 May 2024 - 01:41
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Lufta e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk e zhvilluar në Arabinë Saudite sapo ka përfunduar.

  Fury, britaniku 35-vjeçar, kampion i ËBC-së u përball me homologun e tij 37-vjeçar ukrainas, Usyk – i cili mban rripat në WBA, WBO, IBF dhe IBO.

  Pas 12 raundeve, Oleksandr Usyk arriti të fitonte me vendim të gjyqtarëve.

  Kujtojmë që boksieri ukrainas e dominoi meçin në tri raundet e para, por më pas Fury u rikthye i fuqishëm.

  Në raundet e fundit, Usyk tregoi një përgatitje të madhe dhe arriti të triumfonte në fund me pikë të gjyqtarëve, duke mbetur kampion i padiskutueshëm.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark