×
 • Sport
 • Sport

  Vajzat e Kosovës vazhdojnë të shkruajnë histori: Dy xhudistet fitojnë medalje në garat në Peru

  Insajderi
  22 June 2024 - 13:01
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Dy xhudistet, Nora Gjakova dhe Dëbora Gjakova, kanë arritur të fitojnë medalje të reja gjatë paraqitjes në Lima Pan Amerikan Open, Peru.

  Nora Gjakova (-57 kg) është stolisur me medalje të artë, kurse Dëbora Gjakova (-63 kg) është stolisur me medalje të argjendtë.

  Nora në ndeshjen e parë mposhti me Ippon, amerikanen Toni Pepia.

  Gjakova në ndeshjen finale mposhti me dy Wazaari për Ippon, peruanen Marian Flores dhe u rendit e para në këtë garë.

  Një test i mirë për Kampionën tonë Olimpike pas lëndimit të saj dhe para Lojërave Olimpike Paris 2024.

  Në Pan Amerikan Open u ndesh edhe garuesja Dëbora Gjakova (-63 kg), ku në finale përkundër ndeshjes së mirë ajo humbi me Wazaari nga garuesja kolumbiane Cindy Mera.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark