×
 • Lajme
 • Lajme

  Vargu i njëshave në ditarin shkollor të kandidatit për president

  Insajderi
  24 February 2016 - 20:32
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Nëse nuk të ka shkuar shkolla, nuk do të thotë se nuk mund të jesh i suksesshëm në politikë. Madje, mund të jesh kandidat serioz për president si Rafet Rama, ani se njëshat e dyshat kanë dominuar ditarin shkollor.

  Të tillë e ka pasur suksesin Rafet Rama, i propozuar nga Partia Demokratike Kosovës si kundërkandidat i Hashim Thaçit për president.

  Insajderi ka siguruar ditarin e shkollës së mesme “Ramiz Sadiku” në Skenderaj për vitin shkollor 1990-1991.

  Notat flasin për sukses të dobët mësimor të deputetit Rama, i cili një kohë të gjatë kishte qenë këshilltar i lartë i ish-ministrit të Brendshëm, Bajram Rexhepi dhe i ish-ministrit, Zenun Pajaziti.

  Rama, i lindur në vitin 1971 në Prekaz, ishte 20 vjeç në vitin e katër të shkollës së mesme.

  Insajderi ka kontaktuar sot me kandidatin për president, Rafet Rama, por ai nuk ka pranuar të flas për sukseset e tij në shkollë.

  “Gjithçka pasi që të marrë vendim partia”, tha Rama kur u pyet për notat e dobëta. /Insajderi.com

  10893885_10203245459433448_1475239953_n (1)

  10901251_10203245455633353_1656646609_o (1)

  3

  Rafet-Rama-620x323

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark