×
 • Lajme
 • Insajderi

  Vdes një person pasi u vetaksidentua në Istog

  Insajderi
  08 May 2023 - 22:35

  Një vetaksident me fatalitet ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Istog.

  Këtë e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

  Gashi ka thënë se vetaksidenti ngjau në fshatin Bajicë, ndërsa nga ekzaminimi i vendit të ngjarjes është parë se vetura ka dalë nga rruga.

  “Rreth orës 20:00 Policia është njoftuar për një aksident trafiku në Bajicë. Policia ka arritur në vendngjarje, ku viktima është dërgu për në Spitalin Rajonal në Pejë, mirëpo mjekët kanë konstatuar vdekjen. Policët kanë bërë shiqimin e vendit të ngjarjes dhe është kuptu që ka të bëjë me vetaksident, ku vetura ka dalë nga rruga. Prokurori ka urdhëruar që trupi i pajetë të dërgohet për obduksion”, tha Gashi.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  30 September 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark