×
 • Lajme
 • Lajme

  Veseli thotë se presidenti mund të zgjedhet brenda pak ditësh

  Insajderi
  12 February 2016 - 11:43
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Zgjedhja e presidentit të ri të Kosovës mund të ndodhë brenda disa ditëve të ardhshme.  Kështu ka lënë të nënkuptohet Kadri Veseli, Kryetar i Kuvendit të Kosovës, i cili ka thënë se zgjedhja mund të ndodhë edhe para protestës së opozitës të planifikuar të mbahet më 17 shkurt.

  Por, sic njofton televizioni publik, ai e ka lënë të hapur mundësinë që presidenti i ri të zgjedhet edhe pas kësaj proteste.

  Këto komente, i pari i kuvendit i ka bërë pas një takimi që kishte me drejtues të Agjencisë Kosovare të Privatizimit

  Gjatë takimit me përfaqësues të AKP-së, Veseli ka thënë se ka ardhur koha që të dihen uzurpatorët e paligjshëm të pronave në vend.

  ‘’Qytetarët e Kosovës kanë nevojë të dinë me emër dhe mbiemër se kush ka privatizuar në Kosovë gjatë gjithë këtyre viteve, por edhe se kush janë uzurpatorët dhe përfituesit e paligjshëm në Kosovë.Ka ardhur koha që manipulimet të marrin fund dhe akuzat të qartësohen. Sundimi i ligjit nuk ka alternative’’, ka shkruar Veseli në llogarinë e tij në Facebook./Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark