×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Vetaksident në rrugën “Ibrahim Rugova”, Policia jep detaje

  Insajderi
  18 February 2023 - 11:52

  Një person është lënduar si pasojë e një vetaksidenti në rrugën “Ibrahim Rugova”, përkatësisht në drejtimin Duhël-Suharekë.

  Rastin për Insajderin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Bajram Krasniqi.

  Ai tha se drejtuesi i automjetit ka pësuar lëndime dhe është dërguar për trajtim mjekësor.

  “Në ora 10:47, policia është njoftuar për një aksident trafiku të ndodhur në autostradë drejtimi Duhël-Suharekë. Në aksident është përfshirë vetëm një veturë (vet-aksident). Si pasojë e aksidentit drejtuesi i veturës ka pësuar lëndime dhe është dërguar për tretman mjekësor”, tha Krasniqi për Insajderin.

  Ai tha më tej se njësitet policore janë duke u marrë me aksidentin.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark