×
 • Lajme
 • Lajme

  Vlora Çitaku e mahnitur nga ushtria amerikane

  Insajderi
  02 February 2016 - 16:03
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka vizituar aeroplan-mbajtësen Geroge Washington në Virginia, ku ëshjtë pritur nga kapiteni dhe ekuipazhi i anijes.

  Çitaku ka thënë se ka mbetur e mahnitur me madhështinë e ushtrisë amerikane dhe se “Kosova është me fat që ka mbështetjen e ShBA-ve.”

  “Tani kur transformimi i FSK-së në Ushtrinë e Kosovës është prioritet në agjendën e institucioneve të Kosovës, ne do ta kemi fatin që të kemi Ushtrinë më të fuqishme të planetit në krahun tonë, për të na ndihmuar në këtë proces” ka shkruar Ambasadorja Citaku në llogarinë e saj në Facebook./Insajderi

   

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark