×
 • Biznes
 • Biznes / Biznes

  “Volvo” tërheqë nga tregu 59 mijë vetura në 40 vende

  Insajderi
  21 February 2016 - 14:42
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kompania automobilistike “Volvo” ka tërhequr  nga tregu 59 mijë vetura nga 40 vende për shkak të një mosfunksionimi të mundshëm të sistemit elektronik, duke çuar në ndërprerjen e motorit, ka thënë një zëdhënës i kompanisë.

  Sipas zëdhënësit, modelet Volvo Diesel do të tërhiqen nga seria e 60-të dhe 70-të, që dolën në treg në vitin 2015, raporton Insajderi.com

  Të dhënat e para në lidhje me problemet ishin raportuar në media suedeze. Siç është shpjeguar nga përfaqësues të kompanisë, nuk është raportuar dhe regjistruar ndonjë incident i mosfunksionimit të sistemeve elektronike në makinat ’’Volvo’’, përcjell albinfo.ch

  Ndërsa shumica e këtyre makinave janë shitur në Suedi, Britani të Madhe dhe Gjermani.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Biznes
  11 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark