×
 • Lajme
 • Lajme

  Vuçiq viziton Kosovën në mars

  Insajderi
  28 February 2016 - 08:57
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Marko Gjuriq, drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, ka njoftuar se kryeministri Aleksandar Vuçiq do ta vizitojë Kosovën në 20 ditët e ardhshme.

  “Vuçiq do të takohet me përfaqësuesit e komunitetit serb në veri dhe jug të lumit Ibër dhe do të bisedojë për jetesën e serbëve në Kosovë”, ka thënë Gjuriq për RTS-in, përcjellë Gazeta Express.
  Sipas Gjuriq, situata e serbëve në Kosovë është shumë e rëndë.

  “Pa ndihmën aktive dhe solidaritetin e të gjithë Serbisë serbënt nuk mund të mbijetojnë”, ka thënë ai.
  Ndërkohë, drejtori i Zyrës për Kosovën ka hedhur poshtë pretendimet se i janë udhëzime deputetëve serb të Kosovës për zgjedhjen e presidentit të Kosovës.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  24 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark